کاربر گرامی، از اینکه دکترایران را به عنوان منشی مجازی خود انتخاب نموده اید، سپاسگزاریم.

استفاده از پروفایل شخصی، رزرو نوبت پزشکان و مراکز خدماتی درمانی، پرداخت های برخط و سایر خدمات ارائه شده بوسیله سامانه دکترایران؛ به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین زیر می باشد. بنابراین، جهت استفاده بهینه و آگاهانه از خدمات سامانه دکترایران، لطفاً مطالب زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

1. قوانین عمومی

تمامی اصول و رویه های دکترایران منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده است. در مقابل، کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با خود هستند. چنانچه در قوانین مندرج، رویه ها و خدمات سامانه دکترایران، تغییراتی در آینده ایجاد شود، تمامی این تغییرات در همین صفحه منتشر و به روزرسانی می شوند و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از این برنامه به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

2. حساب کاربری

کاربران با ثبت نام در سامانه دکترایران می پذیرند که شرایط و قوانین را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته اند. برای استفاده از سامانه دکترایران، هر کاربر باید یک حساب کاربری ایجاد کند که صحت اطلاعات وارد شده نیز بر عهده کاربر است. هر فرد می تواند در هر یک از نقش های پزشک، بیمار و مدیر کلینیک تنها یک حساب کاربری داشته باشد.

3. ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که به منظور استفاده از خدمات سامانه دکترایران، به ایجاد حساب کاربری اقدام می کنید، باید شماره تلفنی که رسمی و مورد تأیید است را در پروفایل خود ثبت کنید. همچنین، هنگامی که به عنوان یک بیمار قرار ملاقات خود را به صورت اینترنتی ثبت می کنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شوند و در صورتی که درخواست با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد، سامانه دکترایران به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و یا سایر خدمات ارتباطی الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ می دهد. توجه داشته باشید که شماره 30002189، تنها شماره ای است که سامانه دکترایران از طریق آن برای کاربران (شامل پزشکان، بیماران و مدیران کلینیک ها) پیام کوتاه ارسال می کند. بنابراین، ارسال هرگونه پیام کوتاه با هر شماره دیگری تحت عنوان دکترایران، تخلف و سوء استفاده از نام دکترایران است و در صورت دریافت چنین پیامی، جهت پیگیری قانونی آن را به info@doctoriran.ir یا 09120842420 و یا 09900404100 اطلاع دهید. شماره 30002189 یک سامانه ارسال پیام کوتاه است که وضعیت ثبت قرار ملاقات ها و یادآوری های قرار ملاقات را به اطلاع بیماران و پزشکان می رساند و امکان دریافت پیام های شما از طریق آن وجود ندارد.

4. سیاست های رعایت حریم شخصی

دکترایران متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، فناوری های مورد نیاز برای هرچه مطمئن تر و امن تر شدن نحوه استفاده شما از برنامه را توسعه ‏می دهد. در واقع، شما با به کارگیری سامانه دکترایران، رضایت خود را از سیاست های رعایت حریم شخصی به ما نشان می دهید. همه مطالب در دسترس از طریق سامانه دکترایران، مانند کدها، متن، گرافیک، لوگو یا آرم، آیکون دکمه، تصاویر، موارد قابل دانلود و کپی، داده ها و کلیه محتوای تولید شده جزئی از اموال دکترایران محسوب می شوند و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود در انحصار این سامانه است که هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای این سامانه محفوظ می دارد. علاوه بر این، اسکریپت ها و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار این سامانه بوده و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران بیمار مجاز به بهره برداری و استفاده از لیست پزشکان، خدمات ارائه شده توسط هر پزشک و اطلاعاتی که هر پزشک به خواست خود فراهم آورده، هستند اما هیچ نوع کاربری اعم از بیمار، نوبت گیرنده، پزشک و یا مدیران کلینیک ها مجاز به هرگونه دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، استفاده از روش های داده کاوی، روبات یا روش های مشابه مانند جمع آوری داده ها و ابزارهای استخراج نیستند. در صورت استفاده از هر یک از خدمات دکترایران، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و کلمه عبور خود هستند و تمامی مسئولیت‏ فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا کلمه عبور انجام می پذیرد، بر عهده کاربران است. از طرفی، کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند. همچنین، در صورت مفقود یا دزدیده شدن اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع پشتیبانی دکترایران (از طریق آدرس پست الکترونیکیinfo@doctoriran.ir یا 09900404100-09120842420) برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی انجام نشده باشد، مسئولیت تمامی فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام می شود بر عهده کاربر خواهد بود. تنها مرجع رسمی مورد تأیید ما برای ارتباط با شما، وب سایت www.DoctorIran.ir و شماره تلفن 09120842420 است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال پست الکترونیکی، تماس تلفنی و ارسال پیامک با کاربران خود ارتباط برقرار نمی کنیم.

5. قوانین ثبت نوبت:

1. متقاضیان محترم می‌توانند با انتخاب پزشک مورد نظر و روز نوبت و پرداخت برخط ارائه هزینه ارائه خدمات (در حال حاضر ارائه خدمات رایگان می باشد و نیاز به پرداخت نیست)، نوبت خود را دریافت نمایند. 2. از آنجایی که نوبت به نام متقاضی و با کدملی وی ثبت می‌گردد، همراه داشتن کارت ملی و کد رهگیری در روز مراجعه الزامی است. (نیازی به پرینت فاکتور نهایی نیست و ارائه شماره رهگیری کفایت می کند) 3. واگذاری نوبت به شخص دیگر، امکان‌پذیر نیست. 4. هر کاربر در هر روز برای یک پزشک خاص فقط یک نوبت فعال می تواند ثبت کند. 5. در صورت تمایل به لغو نوبت دریافت شده، امکان ثبت نوبت دیگر، فقط برای همان فرد و البته از هر پزشک سامانه، مقدور است. در این خصوص لازم است قوانین لغو نوبت را حتماً مطالعه فرمایید. 6. با توجه به شرایط مطب و وضعیت اورژانسی موجود برای بیماران خاص، علی رغم تلاش¬های دکترایران جهت تنظیم وقت مشخص، پیشنهاد می شود حداقل 20 دقیقه قبل از نوبت خود در مطب حضور داشته باشید. 7. با توجه به شرایط خاص پزشک و مطب، احتمال لغو شدن نوبت به دلایل خاص پزشک وجود دارد و دکترایران صرفا، اطلاع رسانی پیامکی و تلفنی سریع به بیماران را به عهده می گیرد و زمان این اطلاع رسانی نیز به زمان اطلاع رسانی پزشک و منشی به دکترایران، وابسته می باشد. در صورتی که تعطیلی از سمت مطب باشد با تعطیل شدن آن روز، در صورت لغو نوبت، کسری شامل پرداختی کاربران نشده و تمام مبلغ قابل استرداد می باشد 8. در صورت بروز هر گونه مشکلی در ثبت نوبت و یا لغو آن با پشتیبانی دکترایران تماس بگیرید و از مراجعه و پیگیری موارد مذکور از مطب خودداری فرمایید. 9. بعد از ثبت نوبت حتما کدرهگیری نوبت خود را یادداشت نمایید و اگر به هر دلیلی کدرهگیری را دریافت نکردید با پشتیبانی دکترایران تماس بگیرید تا وضعیت پرداخت شما بررسی شود. کد رهگیری مذکور متفاوت از کد ارجاعی است که بانک به شما ارئه می دهد و کدرهگیری سامانه بعد از مرحله پرداخت به همراه دیگر اطلاعات نوبت از جمله ساعت دقیق مراجعه و ... ارائه می شود. 10. توجه فرمایید افزایش اعتبار در پنل کاربری به منزله ثبت نهایی نوبت نمی باشد و شما حتما باید نوبت را رزرو و تایید نهایی کنید که در این صورت اطلاعات کامل نوبت برای شما پیامک می شود. در صورت بروز هر مشکل و سوال حتما با پشتیبانی تماس بگیرید. 11. دکترایران جهت بررسی پراکندگی کاربران خود جهت ارائه سرویس های مورد نظر و نیز ارائه محتوای متناسب و سفارشی سازی شده سلامت نیاز به ثبت اطلاعات کاربران از جمله جنسیت، شهر محل زندگی و تاریخ تولد دارد.

6- قوانین لغو نوبت

بیمار محترم، می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود، قسمت نوبت ها عملیات لغو نوبت را با توجه به شرایط زیر انجام دهد: 1- از زمان ثبت نوبت تا 12 ظهر یک روز قبل از نوبت ثبت شده: در این صورت کل مبلغ پرداخت شده توسط کاربر بصورت اعتبار برای استفاده های آتی در حساب کاربری ذخیره خواهد شد. این اعتبار قابل استفاده برای نوبت گیری از کلیه پزشکان دکترایران و برای هر یک از اعضا خانواده و یا آشنایان کاربر می باشد. 2- بعد از 12 ظهر یک روز قبل از قبل از نوبت ثبت شده: در این حالت هیچگونه وجهی قابل استرداد نمی باشد.

7. حقوق مادی و معنوی و مالکیت محتوا

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه دکترایران میباشد و هرگونه کپی برداری و یا مشابه سازی از نام این سایت پیگرد قانونی دارد.با سپاس فراوان

مدیریت سامانه رزرو اینترنتی نوبت پزشکان

دکتر ایران