لیفتینگ پوست

لیفتینگ صورت چیست؟ لیفتینگ یا جوانسازیصورت بدون جراحی

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت عمل جراحی جوانسازی پوست است.  هایفوگرافی یا لیفتینگ صورت بدون عمل جراحی جدیدترین روشهای جوانسازیپوست است.

معمولااولین چیزی که در هنگام برخورد با دیگران جلب توجه میکند چهره شماست.  اگر دوران جوانی و زیبایی خود را پشت سر گذاشتهاید و حالا وقتی به آینه نگاه میکنیددلتان میخواهد پوستتان به همان شادابی و نشاط ۲۰سالگیتان باشد ناامید نباشید.  امروزه روشهایزیادی برای جوانسازی پوست انجام میگیرد.لیفتینگیا کشدن پوست صورت یکی از آنهاست که با روش جراحی و غیر جراحی قابل انجام است.


کرم لیفتینگ صورت - لیفتینگپوست صورت - لیفتینگ صورت با نخ

باافزایش سن قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و چربی زیر پوستی کم میشود.  به تدریج در پوست یک حالت جمعشدگیهمراه با چین و چروک ایجاد میشود که ظاهر پوست را تغییر میدهد؛بافت اطراف چشم و فک پایین شل میشود و موجب میشودکه چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند. عواملی مانند کاهش وزن، استرسهایزندگی روزمره، در معرض آفتاب بودن، استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار میباشند. اگرچه نشانههایفیزیکی و جسمانی سالخوردگی در تمام بدن رخ میدهد، ولی این علائم در صورت به شکل بارزتری دیده میشود.


لیفتینگ صورت 

روشهایدرمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین وچروک و شلشدگی و درمان افتادگی پوست صورت مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آنهاشاید جراحی لیفت صورت و لیفت ابرو را میتوان نام برد. عمل لیفتینگ، صورت را ۵تا ۱۰ سال جوانتر از آنچه هست نشان میدهد.عمل لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولا در افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام میشودو البته در هر سن قابل اجراست.  در این عمل با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، نشانههایافزایش سن کاهش مییابد. درواقعبا عمل لیفتینگ صورت تمام مشکلات ذکر شده مرتفع میگردد. لازم به ذکر است که لیفتینگ صورت افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین یا چینهایدور دهان را نمیتواند رفع کند.


چگونگی عمل جراحی لیفتینگ پوست صورت

دراین عمل، از بیحسی موضعی یا بیهوشیعمومی همراه با تزریق داروهای آرامبخش استفاده میشود.مدت زمان این عمل، در حدود سهساعت است. اکثر برشها،در داخل خط مو قرار میگیرد. از طریق برش جراحی، قسمتهایاضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست میکنند و سپس آن را از محل گوش عقب میکشند.  حداکثر تورم در ۲۴تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی دیده میشود و سپس طی چند هفته برطرف میگردد.  در روز چهارم تا هفتم بعد از عمل، بخیههابرداشتهمیشوند.  در بسیاری از موارد طی دو هفته میتوانبه فعالیتهای معمول برگشت و پس از ۴-۳ هفته ورزش را شروع کرد.


چه کسانی برای عمل جراحی لیفتینگ مناسب هستند؟

کاندیدای  ایدهآللیفت صورت افرادی هستند که دارای پوست افتاده در گردن و در امتداد خط فک میباشند. سلامت عمومی آنها خوب بوده و انتظارات آنها واقعبینانهاست.  یک لیفت صورت که بطور صحیح انجام شده باشد موجب جوانسازیپوست شما شده و خصوصیات جوانی را بازیابی میکند. عوامل دیگری وجود دارند که کمک میکنندتا مشخص شود آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستید یا خیر که عبارتند از:

وضعیت پوست:  پوست شما باید مقداری انعطافپذیریداشته باشد. لیفت صورت طراحی شده که پوست صورت را بکشد تا پوست افتاده لیفت شده و چین و چروکهایعمیق از بین بروند.

ساختار استخوان:  یک ساختار استخوان زیرین مناسب در صورت شما، تکیهگاهمورد نیاز برای تغییراتی که در طول لیفت صورت رخ میدهد را فراهم میکند.

سلامتی مناسب:  شما باید در سلامت کامل باشید و هیچگونه شرایط عمدهپزشکیقبل از جراحی وجود نداشته باشد. این عوامل برای بهبودی کامل بعد از انجام این روش کلیدی است.


هایفوتراپی یا لیفتینگ صورت بدون عمل جراحی

درمانهایفوتراپیپوست صورت و گردن پیشرفتهترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفت صورت بدون جراحی است که فقط در یک جلسه انجام میگردد.خوشبختانه روش هایفوتراپی راحتترین امکان را برای کشیدن پوست صورت و لیفت گردن فراهم نموده است.  مکانیسمعملکرد هایفوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند ساده (دقیقا مثل دستگاه سونوگرافی معمولی) میباشد.گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود.


لیفتینگ صورت بدون جراحی - کرملیفتینگصورت - عکس لیفتینگ پوست

معمولابیمار در همان لحظه انجام هایفوتراپی کشیدهتر شدن پوست را احساس میکندولی نتایج بعد از دو ماه بهتر مشخص میشود و روند بهبودی طی شش ماه آینده نیز ادامه دارد و فرد شاهد اثرات بیشتری در زمینه سفت شدن و لیفتینگ گردن و صورت خواهد بود.


چه کسانی برای انجام هایفوگرافی مناسب هستند؟

اصولابرای این نوع درمان شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگیهای بیشتر میدهد.در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند میتوان از روشهایترکیبی مثل تزریق چربی و هایفوتراپی استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید.  همچنین افرادی که میخواهندوزن کم کنند و نگران شلشدن صورت و گردن هستند میتواننداز این روش استفاده کنند.

توجه : روش هایفوگرافی برای خانمهای باردار، افراد دارای زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان، افراد دارای پروتز فلزی، بیماران صرعی و دیابتیهامناسب نمیباشد.


منبع:

http://setare.com

مزیت لیفت با نخ نسبت به سایر روش ها چیست؟

روشی بسیار کم تهاجم است که به پزشک اجازه می دهد با تکنیک هنرمندانه پوستتان را فقط در 30 دقیقه بالا بکشد ( لیفت کند).


روش تاثیر گذاری لیفت با نخ در جوانسازی چگونه است؟

در نقاط معینی از پوست سوراخ های کوچکی ایجاد شده سوزن بسیار ظریف و همراه نخ لیفتینگ وارد بافت می شود و قسمت انتهایی نخ در نواحی بافت گیر افتاده و به صورت قلاب پوست را بالا می کشد.


چند نوع نخ برای این روش وجود دارد و تفاوت آنها در چیست؟

دو نوع نخ برای این کار وجود دارد  Aptos , counter  که یکی به شکل یک جهته عمل لیفتینگ را انجام می دهد و دیگری به صورت دو جهته تفاوت در شکل نخ ها و طراحی آنهاست.


این روش مناسب برای چه افرادی می باشد؟

این روش برای افرادی که نیاز به لیفتینگ مختصر دارند و نشانه های پیری اندکی در چهره شان پدیدار شده مناسب است، ( سن 35 سال به بالا ) یا افرادی که جراحی لیفتینگ  تهاجمی انجام داده اند ولی هنوز مختصری افتادگی در پوست دارند و افرادی که تمایل به لیفت ابرو دارند.


این روش چقدر زمان می برد؟

این روش کمتر از 1 ساعت زمان می برد، روشی بسیار سریع و مطمئن است.


اثر و نتیجه این روش را کی مشاهده می کنید و ماندگاری آن چقدر است؟

بلافاصله پس از انجام عمل لیفتینگ برای فرد قابل مشاهده است.

ماندگاری این روش تا 1 سال است ولی پس از جذب نخ همچنان کلاژن سازی تا مدتی ادامه دارد.


اقدامات قبل و بعد از لیفت با نخ چقدر است؟

اقدامات قبل : در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد بایستی از چند روز قبل قطع شوند، آنتی بیوتیک تجویز شده حداقل از یک روز قبل عمل شروع شوند.

اقدامات بعد عمل : تا 7 روز بایستی از غذاهای نرم استفاده شود، در صورت وجود درد می توان از استامینوفن خوراکی استفاده کرد.

در 24 ساعت اول سر بایستی بالاتر از تنه باشد تا از ایجاد تورم جلوگیری کند.

از 24 ساعت پس از عمل می توان فعالیت روزمره ( و نه فعالیت سنگین ) را آغاز کرد.


  آیا لیفت با نخ عوارض دارد؟

عوارض : شامل عدم رویت بهبودی ( عدم لیفت شدن )، در پوست نازک قابل رویت شدن نخ از روی پوست، کبودی، عفونت ( نادر است ) و با مصرف آنتی بیوتیک کنترل می شود.


 آیا بعد از این روش نیاز به بستری شدن و استراحت می باشد؟

24 ساعت پس از انجام پروسه فرد به فعالیت های روزمره بر می گردد و این کار نیاز به بستری شدن  ندارد و در مطب قابل انجام است.


 لیفت با نخ  چه کاربردهایی دارد و مناسب کدام نواحی بدن است؟

لیفت با نخ در صورت : ناحیه گونه، ابرو، افتادگی خط فک، گردن و ... قابل انجام است.


 آیا بعد از لیفت با نخ محدودیتی در استفاده از کرم های آرایشی و بهداشتی وجود دارد؟

چند روز بعد از لیفت با نخ می توان کرم های جوان سازی و آرایشی را شروع کرد.


این روش  را در چه مراکزی انجام دهیم؟

این روش در مطب و کلینیک پوست و مو توسط  متخصص پوست قابل انجام است.


منبع:

http://www.drkheirkhah.com

موردی جهت نمایش وجود ندارد